5 de setembro de 2022 Por Adilson Off

V jakém věku přestanou chlapci růst? Vysvětlujeme, co očekávat a jak vědět, kdy chlapci pravděpodobně přestanou růst.

V jakém věku přestanou chlapci růst? Vysvětlujeme, co očekávat a jak vědět, kdy chlapci pravděpodobně přestanou růst.

Každý jednotlivec roste různými rychlostmi a puberta začíná a končí v různých časech pro všechny. Puberta může trvat kdekoli od 2 do 5 let, takže není vždy snadné předvídat, kdy to skončí.

Tělo chlapce prochází mnoha změnami během puberty. Tyto změny mohou být trapné nebo matoucí, ale tento proces se děje všem a věděl, co lze očekávat, může pomoci. Trvá a obecný vývoj závisí na řadě faktorů. trvá 2 až 5 let pro chlapce i dívky.

 • Chlapci mají tendenci začít pubertu asi o rok později než dívky. To znamená, že chlapci mohou být kratší než dívky podobného věku po dobu 1 až 2 let. a změna, která se děje v těle, když se chlapci stávají dospělými. let, asi 1 rok poté, co dívky začnou puberta.
 • Nejrychlejší míra růstu je obvykle 1 až 2 roky po zahájení puberty. roky. Většina chlapců přestane růst ve věku 16 let a obvykle se plně vyvine o 18.

  nástup puberty a etnicity

  Existuje více výzkumů o věku, který puberta začíná u dívek než Existuje pro chlapce. Studie Americké akademie pediatrie však zjistila, že afroameričtí chlapci pravděpodobně začnou pubertu dříve než hispánští nebo kavkazští chlapci.

  Jaké jsou genetické faktory? Role a výška rodičů je dobrým ukazatelem toho, jak vysoké bude dítě.

  Společně výšku matky a otce v palcích

 • Rozdělte toto číslo 2
 • Přidat 2,5 palce
 • Tento výpočet je přibližný a v in v Obecně, není možné přesně předpovídat výšku. Růst však má tendenci sledovat křivku, takže pokud člověk pravidelně vykresluje výšku chlapce na grafu po celou dobu jejich dětství, je možné sledovat, kde linka pravděpodobně skončí.

  Chronické nemoci , jako je těžká artritida a genetické stavy, jako je Downův syndrom, mohou způsobit, že člověk bude v dospělosti kratší, než by se jinak očekávalo. liší se po celém světě. Ve Spojených státech je průměrná výška pro dospělého muže 5 stop 9 palců nebo 70,8 palce. dotázaní lidé.

  To neznamená, že lidé nad nebo pod touto výškou jsou neobvykle vysolí nebo malí. Je důležité si uvědomit, že každý je jiný..

  V jakém věku roste genitálie? Genitálie rostou v pubertě.

  Protože puberta končí v různých věkových věcích pro různé lidi, není stanovený věk, ve kterém se genitálie budou zcela rozvinout. Po dokončení puberty jsou genitálie obvykle plně rozvinuté. Puberta obvykle trvá asi 4 roky.

 • Genitálie nadále rostou po další 1 až 2 dr.derm lékárna roky
 • Asi 4 roky po zahájení puberty by růst genitálií měl být úplný
 • Kdy se zastaví růst vlasů těla? Vlasy obličeje a další vlasy se vyvíjejí po přibližně 2 letech puberty.

  Vývoj vlasů těla se obvykle zastaví na konci puberty.

  Co by mohlo narušit rychlost růstu? Po celém světě se děti s dietami, které způsobují nutriční nedostatky nebo podvýživu, nemusí být tak vysoké nebo silné jako ty, které měly hojné a vyvážené jídlo.

  Kortikosteroidy, všechny mohou zpomalit nebo omezit růst.

  Nerovnováha hormonů v těle může zpomalit nebo urychlit růst. Rodič nebo pečovatel si může přát vyhledat radu od svého lékaře, pokud chlapec:

  • roste mnohem rychleji nebo pomaleji, než se očekávalo
  • je mnohem kratší nebo vyšší než jiné děti jejich Věk
  • Roste velmi vysoký, přestože mají kratší rodiče
  • Nezačal pubertu do 14 let může pomoci posoudit, o kolik více poroste dítě. Některé věci lze udělat, aby se zajistilo, že člověk dosáhne plné výšky potenciálu, ale člověk nemůže růst nad tím pomocí doplňků nebo konzumace určitých potravin.

   Jíst zdravou stravu a dostatek spánku a cvičení je nezbytné. Existuje mnoho způsobů, jak zůstat aktivní, od vstupu do sportovního týmu až po pomoc s domácími pracemi.

   Teenageři potřebují 8 až 9 hodin spánku za noc. Zdravý spánek znamená jít do postele přibližně ve stejnou dobu a nezůstávat příliš pozdě.

   Během puberty mohou být chlapci kratší nebo vyšší než ostatní chlapci v jejich věku. To může být těžké řešit. Pochopení změn, které jejich tělo prochází a může být schopno najít informace o pubertě. Rozvoj dobré sebeúcty prostřednictvím pozitivních rodinných vztahů, přátelství, koníčků a zájmů může všem pomoci chlapcům vyrovnat se s pubertou. Má přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents